IWONA

IWONA

 • Krótka autoprezentacja.

  Właściwie gdybym miała siebie określić kilkoma słowami, to na pierwszym miejscu byłoby zdecydowanie słowo ,,czytelnik” :) Ciągle rozważam: jaką książkę kupić, jaką wypożyczyć? :) Księgarnia, biblioteka, antykwariat wpędzają mnie w stan wszystkożerstwa:) Oprócz czytania jestem również kolekcjonerką płyt muzycznych, ponieważ nie wyobrażam sobie życia bez dźwięków. Najbardziej cenię muzykę, która jest w stanie mnie wzruszyć. Interesuję się również wizażem i bajkami terapeutycznymi. Lubię się śmiać, umiem słuchać, jestem empatyczna, czasem niepokorna, podziwiam artystyczne dusze, i tylko takich ludzi przyciągam, a oni przyciągają mnie:)

 • Najważniejsze dla mnie książki.

  1. proza Marcina Wolskiego
  2. książki Waldemara Łysiaka

 • Książki, do których wracam i dlaczego wracam właśnie do nich.

  Powracam co kilka lat do autobiografii Li Cunxina ,,Ostatni tancerz Mao”, po to, żeby nie zapomnieć, że w życiu nie ma rzeczy niemożliwych, że nawet najbardziej nieosiągalne marzenia i cele można spełnić.

 • Dlaczego czytam i dlaczego lubię pisać o przeczytanych książkach.

  Czytanie wydaje mi się czynnością tak naturalną, że ze zdumienia przecieram oczy, gdy ktoś mi mówi, że nie czyta w ogóle. Nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem, jak to możliwe, że książek można nie czytać, bądź — co gorsza — nie mieć do nich szacunku. Czytam, bo czytanie uwrażliwia, wzbogaca wiedzę, poszerza słownictwo. Czytając, mogę zatracić się w tej czynności, będąc jednocześnie z daleka od tego, co jest dojmująco przyziemne. Piszę o książkach, bo mam nadzieję, że zachęcę innych do zapoznania się z publikacjami, które są dla mnie ważne. Poza tym tworzę swoją prywatną bazę lektur :) Mam pewność, że już nigdy nie będę błądzić w myślach i przypominać sobie jak przez mgłę treści książek.

 • Życiowe motto.

  ,,Każdy człowiek jest zobowiązany przyczynić się, ile w jego mocy, do dobra drugich, i zaiste nic nie jest wart ten, kto nikomu do niczego się nie przydaje”.

 • Moja strona: kuferliteracki.blogspot.com/

Kategorie: Współpracownicy i recenzenciTagi: Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>