KaRo

KaRo

 • Krótka autoprezentacja.

  Nazywam się Karolina i mam 16 lat. Kocham czytać książki od dziecka, oprócz tego uwielbiam grać na fortepianie oraz spędzać czas z moimi przyjaciółmi. W przyszłości chciałabym zostać lekarzem, ponieważ lubię pomagać ludziom i interesuję się anatomią. Mam wiele marzeń i celów, które chcę osiągnąć, mam nadzieję, że starczy mi na to czasu. Chcę móc powiedzieć kiedyś sobie, że przeżyłam swoje życie najlepiej, jak potrafiłam.

 • Najważniejsze dla mnie książki.

  Biblia, Seria “Harry Potter”, “Mały Książę”, “Ania z Zielonego Wzgórza”, “Biała jak mleko, czerwona jak krew”, “Dzieci z Bullerbyn”.

 • Książki, do których wracam i dlaczego wracam właśnie do nich.

  Wszystkie wymienione w punkcie drugim. Najczęściej wracam jednak do Biblii, ponieważ jest dla mnie drogowskazem, jak żyć. Seria “Harry Potter” jest taką przepustką do świata magii, w którym wszystko jest możliwe. “Ania z Zielonego Wzgórza” i “Dzieci z Bullerbyn” to moje ulubione lektury szkolne, ponieważ emanują ciepłem rodzinnym i życzliwością, dają mi poczucie bezpieczeństwa. “Biała jak mleko, czerwona jak krew” oraz “Mały Książę” to książki, które zwracają moją uwagę na to, co najważniejsze w życiu, o co zawsze warto walczyć.

 • Dlaczego czytam i dlaczego lubię pisać o przeczytanych książkach.

  Czytam, bo sprawia mi to przyjemność, książki są dla mnie jak przyjaciółki, tylko takie papierowe, pozwalają mi oderwać się od rzeczywistości, schować się w swoim wnętrzu i całkowicie dać się ponieść wyobraźni. Dzięki książkom mogę być, kim chcę, podróżować, przenosić się w czasie i robić rzeczy niemożliwe. W każdej powieści staram się odnaleźć jakąś naukę, mądrość, która pozostanie ze mną na dłużej. Lubię pisać o przeczytanych książkach, gdyż daje mi to możliwość wyładowania emocji, podzielenia się z innymi swoimi odczuciami, ubrania moich myśli w słowa.

 • Życiowe motto.

  “Carpe diem”
  “Jeśli pragniesz być szczęśliwy, to po prostu nim bądź”
  “Nie ma rzeczy niemożliwych. Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu.”

 • Moja strona: przyjaciolkiksiazki.blogspot.com

Kategorie: Współpracownicy i recenzenciTagi: Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>