Kasia

Kasia

 • Krótka autoprezentacja.

  Siedemnastoletnia miłośniczka książek z gatunku fantasy i paranormal. Kochająca powieści urban fantasy. Miłująca wszystko co fantastyczne i nadprzyrodzone. Pozytywnie zakręcona na punkcie książek. Potrafiąca zatracić się tak bardzo w świecie fantazji, że zapomina o codzienności (a zwłaszcza o nauce :)) Gdybym miała opisać siebie w kilku słowach, na pewno powiedziałabym tak: zwariowana marzycielka o skłonnościach czarodziejskich, od niedawna oskarżana o książkoholizm.

 • Najważniejsze dla mnie książki.

  “Harry Potter” JK Rowling, ponieważ od niego zaczęła się moja przygoda z książkami
  “Delirium” Lauren Oliver, ponieważ zmieniła moje spojrzenie na świat
  “Artemis Fowl” Eoin Colfer, ponieważ dzięki niej wiele się nauczyłam

 • Książki, do których wracam i dlaczego wracam właśnie do nich.

  Przede wszystkim seria o Harrym Potterze, ponieważ pokazała mi świat z całkiem innej perspektywy. Dzięki niej nauczyłam się czym jest przyjaźń i odwaga, a przede wszystkim poświęcenie. Za każdym razem, gdy czytam ją od nowa mam wrażenie jakbym odkrywała w niej coś innego. Jakby poprzednio niektóre zdania mi umykały. Nie da się opisać słowami miłości jaką darzę całą serię o młodym czarodzieju

 • Dlaczego czytam i dlaczego lubię pisać o przeczytanych książkach.

  Bardzo ciekawe to pytanie. Jakoś wcześniej nie zastanawiałam się dlaczego czytam. Żeby nie wyjść na zbyt mądrą myślę, że czytam, ponieważ to kocham. A tak trochę bardziej filozoficznie, to dlatego że ta miłość odmieniła cały mój świat. Od tamtej pory zmieniłam się nie do poznania. Gdyby zestawić mnie z tamtą dziewczyną sprzed dwu laty można by było przysiąc, że jesteśmy dwiema innymi osobami, które są podobne do siebie tylko z wyglądu. Czytam, bo nie chcę być taka jak dwa lata temu.
  Lubię pisać o przeczytanych książkach, ponieważ dzięki temu kształcę swój styl pisania i przelewam swoje myśli, a także dzięki temu inni mogą przekonać się lub zniechęcić do przeczytania jakiejś lektury. Robię to jednak przede wszystkim dla siebie, ponieważ w przyszłości marzę o zostaniu pisarką.

 • Życiowe motto.

  When nothing goes right go left
  We need fantasy, because reality is too difficult

 • Moja strona: poradnikpozytywnegoczytelnika.blogspot.com

Kategorie: Współpracownicy i recenzenciTagi: Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>