Angelika

Angelika

 • Krótka autoprezentacja.

  Mam na imię Angelika i jak pewnie większość tutaj zaglądających osób kocham książki. Już jako mała dziewczynka wolałam spocząć na ławce i zagłębić się w jakąś ciekawą lekturę, niż wozić we wózku lale jak koleżanki. Nie posiadam ulubionego gatunku literackiego. Pochłaniam wszystko co wpadnie mi w oko. Jak to z kobietami bywa, często ostatnie słowo ma okładka. Gdy mnie zaciekawi, nie ma możliwości by książka nie została przeze mnie przeczytana. Oczywiście cierpię na brak czasu, a wieczorem lampka świeci się w pokoju bardzo długo ;) Często nie można mnie oderwać od czytadła pomimo tego, że trzeba iść spać. Rodzina nie ma ze mną łatwego życia!

 • Najważniejsze dla mnie książki.

  Najważniejszymi dla mnie książkami są dzieła Henryka Sienkiewicza. To na nich się wychowałam i co najważniejsze uczyłam czytać. Cenię także twórczość autorów, którzy dostarczają mi potężną dawkę fantastyki :)

 • Książki, do których wracam i dlaczego wracam właśnie do nich.

  ” Tam gdzie spadają Anioły ” Dorota Terakowska – po śmierci kogoś bliskiego zaczynamy zauważać, że życie doczesne nie trwa wiecznie.
  ” Dziennik Bridget Jones ” Helen Fielding – za każdym razem gdy czytam tą książkę, śmieje się do utraty tchu i jestem zachwycona trafnością spostrzeżeń autorki :)
  Cały cykl ” Harry Potter ” J. K. Rowling – i co z tego, że nie jestem już dzieckiem. Każdy z Nas ma często ochotę na pomachanie różdżką by zlikwidować problem lub zamienić wroga w żabę.

 • Dlaczego czytam i dlaczego lubię pisać o przeczytanych książkach.

  Czytam bo to jedyna moja forma rozrywki. Nie mieszkam w wielkim mieście, więc niejako dostęp do wielu ” atrakcji ” mam utrudniony. Swoją drogą wcale tego nie żałuję ;) Piszę o tym co przeczytałam bo chcę uświadomić mym czytelnikom , że każda książka może stać się ich przyjacielem. Oczywiście niejako ukierunkowuje ich pod względem jakościowym ;) Do jakiego dzieła zajrzeć, jakie można pominąć, a jakie lepiej zostawić na półce w bibliotece lub księgarni ;)

 • Życiowe motto.

  “Naszą największą słabością jest poddawanie się. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest zawsze próbowanie po prostu jeden, następny raz.”
  T. A. Edison

 • Moja strona: czytambolubieo.blogspot.com

Kategorie: Współpracownicy i recenzenciTagi: Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>