Jurek Owsiak i zespół Coma w warszawskim Matrasie 16 kwietnia!

Jurek Owsiak i zespół Coma
w warszawskim Matrasie 16 kwietnia!

 

 

Niepowtarzalna okazja spotkania z Jurkiem Owsiakiem, który jako pomysłodawca i organizator Przystanku Woodstock przyczynił się do ogromnej popularności zespołu Coma. Tam właśnie Coma dostała przepustkę do rockowej pierwszej ligi, otrzymując w 2007 r. nagrodę publiczności, Złotego Bączka. Lada dzień ukaże się koncertowy materiał na DVD, “Coma. Przystanek Woodstock”, rejestrujący niezapomniany występ zespołu, który w ubiegłym roku pojawił się na Przystanku już jako gwiazda. Spotkanie poprowadzi Karolina Paduszyńska. Serdecznie zapraszamy!

 

 

Jerzy Owsiak

polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, a przede wszystkim – jak sam mówi o sobie – obserwator rzeczy ulotnych i dziwnych. Autor radiowych audycji muzycznych – w tej chwili regularnie odwiedza Program Pierwszy Polskiego Radia (w każdy czwartek ok. 15.00).
Pomysłodawca, założyciel i prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, z którą realizuje ideę corocznego Finału WOŚP – niezwykle efektywnej zbiórki publicznej prowadzonej w kraju i na świecie. Przez 20 lat Fundacja zebrała równowartość 110 milionów dolarów (USD), za które kupiła sprzęt medyczny dla polskich szpitali. Twórca Przystanku Woodstock – największego w Polsce i jednego z największych w Europie festiwali muzycznych (co roku odwiedza go ponad 500 000 publiczność). Prezes Zarządu firmy Złoty Melon – czołowego wydawcy koncertowych płyt DVD w naszym kraju. Właściciel i pomysłodawca młodzieżowej telewizji Owsiak.TV, obecnie prowadzi swój serwis internetowy.
(źródło – www.owsiaknet.pl.)

 

COMA

Zespół jest znany fanom muzyki przede wszystkim z energetycznych i widowiskowych koncertów, łączących w sobie elementy poezji, muzyki, teatru i filmu.

Grupa powstała w 1998 r. W maju 2004 r. wydała swój pierwszy album pt. “Pierwsze Wyjście z Mroku”, który został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków, branżę i, co najważniejsze, przez publiczność. Płyta została nagrodzona m.in Fryderykiem w kategorii: Album Roku – Rock.  W tym samym roku Coma została laureatem 25 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Przez kolejne lata zespół wydał 5 płyt studyjnych, z których 3 pokryły się platyną i złotem, oraz 3 wydawnictwa koncertowe (Platynowa i Złota płyta). Zespół otrzymał za każdy z polskich albumów studyjnych statuetkę Fryderyka w kategorii Album Roku – Rock, oraz w kategorii: Zespół Roku i Wokalista Roku – Piotr Rogucki.
Coma wydała dwa albumy angielskojęzyczne: “Excess” oraz “Don’t Set Your Dogs On Me”, które ukazały się na całym świecie.

Wokalista zespołu – Piotr Rogucki, także aktor – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Kazimierza Solskiego w Krakowie, jest zdobywcą wielu nagród na festiwalach piosenki artystycznej min: 2. nagroda na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie 2002, Grand Prix Festiwalu Piosenki Aktorskiej Wrocław 2004, Grand Prix Festiwalu Spotkania Zamkowe w Olsztynie 2004, laureat Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego w 2004 r. Wydał dwa albumy solowe: “Loki – Wizja Dźwięku” (2011 r.) r oraz “95-2003” (2012 r.). Od trzech edycji jest też jurorem w programie Must Be The Music w telewizji Polsat.

Przez cały okres od czasu pierwszego wydawnictwa zespół Coma nieprzerwanie koncertuje. Ubiegłoroczna (2014 r.) trasa koncertowa składała się z 23 koncertów w Polsce i Wielkiej Brytanii, pozostawiając po sobie 16 wyprzedanych koncertów oraz około 20 tys. widzów.

 

 

SKŁAD ZESPOŁU

 

Dominik Witczak – gitara
Marcin Kobza – gitara
Rafał Matuszak – bas
Adam Marszałkowski – perkusja
Piotr Rogucki – wokal
(źródło – www.coma.art.pl)

 

Płyta do kupienia w sieci Matras i na Matras.pl

 

Termin: 16 kwietnia 2015 r., godz. 18.00
Lokalizacja: Warszawa, Nowy Świat 41
Miejsce: Księgarnia Matras
Agenda: Spotkanie z Jurkiem Owsiakiem i zespołem Coma poprowadzi Karolina Paduszyńska

 

 

matras_spotkanie_coma i owsiak_2015_WARS_plakat_A3_v1

Kategorie: Aktualności, Bez kategorii, Muzyka i filmy, Spotkania autorskieTagi: , , , , Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>