Wojciech Wojda z Farben Lehre w krakowskim Matrasie 23 kwietnia

 

Wojciech Wojda z Farben Lehre
w krakowskim Matrasie 23 kwietnia

 

Księgarnia przy Rynku Głównym 23 w Krakowie zaprasza 23 kwietnia o godz. 18.00 na spotkanie z Wojciechem Wojdą, założycielem i wokalistą Farben Lehre, jednej z kultowych kapel lat 80. Okazją do spotkania będzie promocja książki wydanej przez Wydawnictwo Sine Qua Non  - “Farben Lehre. Bez pokory”. Rozmowę poprowadzą autorzy biografii – Kamil Wicik i Leszek Gnoiński.

 

O KSIĄŻCE FARBEN LEHRE. BEZ POKORY

 

Niepokorny, zadziorny, uparty, konsekwentny, niezależny – taki jest zespół Farben Lehre i taki jest jego lider, Wojciech Wojda.
Historia Farben Lehre nie jest usłana różami – wiedzie od prób w garażu przy trzydziestostopniowym mrozie, wyrzucania z kolejnych sal prób oraz niechęci środowiska i mediów, poprzez zwycięstwo na festiwalu w Jarocinie, aż po spektakularny występ podczas Przystanku Woodstock dla kilkusettysięcznej, szalejącej pod sceną publiczności. Bez pokory to szczera opowieść o polskiej scenie muzycznej i jej kulisach, a także o ciemnych i jasnych stronach grania w zespole rockowym. Historia, która jest nie tylko muzyką, ale także sposobem na życie…
Po 30 latach działalności Wojciech Wojda wciąż wierzy w swoje młodzieńcze ideały, wyznaje cenne zasady uczciwości, lojalności i braterstwa. Dlatego idzie pod prąd i nie waha się wypowiadać swoich, często kontrowersyjnych, poglądów.
Biografia jest fascynującym obrazem charyzmatycznego, pełnego energii wokalisty i autora bezkompromisowych tekstów oraz jego buntu wobec świata.
Książka przedstawia też przeobrażenia Wojdy-muzyka w Wojdę-menedżera, który dba nie tylko o interesy własnego zespołu, ale również aktywnie wspiera innych artystów.

 

 

Publikacja dostępna w sieci Matras i na Matras.pl

 

 

Termin: 23 kwietnia 2015 r., godz. 18.00
Lokalizacja: Kraków, Rynek Główny 23
Miejsce: Księgarnia Matras
Agenda: Spotkanie z Wojciechem Wojdą, prowadzenie Leszek Gnoiński i Kamil Wicik

 

 

Wojda Kraków
Kategorie: Aktualności, Muzyka i filmy, Spotkania autorskieTagi: , , , , Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>