Pytania do Leszka Talko z FB Matras dla Dzieci – wyniki

Pytania do Leszka Talko z FB Matras dla Dzieci – wyniki

wywiad_talko_wyniki

 

Szanowni Państwo, miło nam zaprezentować wybór pytań, jaki został dokonany przez Leszka Talko (niżej  wpis). Serdecznie gratulujemy laureatkom i wszystkim, którzy wzięli udział w naszej zabawie!

 

 

Na podium znalazły się panie:

1. Mon Ski

2. Magdalena M.

3. Karolina Sz.

 

Niewątpliwie najbardziej zajmujące i trafne. Zdradzające dogłębną znajomość tematu :)
Leszek Talko

 

 

Mon Ski

1. Jak często wstawał Pan do dzieci, które wołały w nocy mamę, podejrzewając, że Pani Monika udaje, że nie słyszy? (Pytanie dotyczy czasów, kiedy dzieci były niemowlętami). 2. Pytanie od mojego syna (5,5l): “Czy ten Pan gra z dziećmi w piłkę w domu? (bo moja mama nie jest zachwycona, tylko babcia kosi ze mną wazony…)”. 3. Jako archeolog jeszcze bez dyplomu, czyli, jako dziecko w wieku ok. 4-10 lat, co było Pana największym odkryciem/wykopaliskiem w ziemi (dżdżownica, ślimak, kapsel, puszka, czy…)?

 

Karolina Sz.

Drogi Panie Leszku, bardzo proszę mi powiedzieć, skąd moje dziecko wie że jest weekend? Podczas gdy przez cały tydzień z trudem zwlekam ją z łóżka, a do przedszkola wpadamy ostatnie, to w każdą sobotę i niedzielę mniej więcej o 5.50 moje dziecko wkracza do naszej sypialni i niczym drużynowy na harcerskim obozie woła ” PO-BUD-KA!”.
No skąd ona wie, że jest weekend?

 

Magdalena M.

Ponieważ obecnie moja córka jest na bardzo ciekawym etapie rozwoju mowy i języka, więc ta sfera nas najbardziej zajmuje i wokół tych tematów będą krążyły moje pytania ;)

1.) Moja Lila codziennie, wielokrotnie, czasem jakby strzelając z karabinu, wypowiada raz po raz magiczne pytanie: dlaczego? Odnoszę czasem wrażenie, że odpowiedź na to pytanie niejako przelatuje obok jej uszu, gdyż zdaje się jej w ogóle nie słyszeć. Albo odpowiedź jej nie zadowala. Kiedyś, z powodu bezsilności odpowiedziałam jej: “Nie wiem, dlaczego”. Na co Lila zapytała: “Dlaczego nie wiesz “dlaczego”?” No właśnie Panie Leszku? Dlaczego nie wiemy “dlaczego”? :)))

2.) Panie Leszku, jakie było najbardziej ciekawe, krępujące, niespotykane, niespodziewane, motywujące do szukania odpowiedzi pytanie dziecka? I jak udało się na nie odpowiedzieć?

3.) Ponieważ moja Lila (zbliżająca się w tempie błyskawicy do trzecich urodzin) uwielbia literaturę dla dzieci, chciałabym zapytać, jakie książki, książeczki, bajeczki, historyjki obrazkowe poleciłby Pan dla prawie trzylatki ;) ? Być może któraś z nich świetnie sprawdziła się w Pana domu ;)

 

Bardzo dziękujemy wszystkim, za inspirujące pytania, na które Leszek Talko odpowie jeszcze w maju. Ten wspólnie przygotowany na  FB Matras dla Dzieci  wywiad opublikujemy na Dzień Dziecka. Zapraszamy!

 

Kategorie: Aktualności, Dzieci lubią czytać, KonkursyTagi: , , Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>