11 czerwca Olaf Lubaszenko w warszawskiej księgarni Matras

11 czerwca Olaf Lubaszenko
w warszawskiej księgarni Matras

 

Zapraszamy serdecznie 11 czerwca (czwartek) o godz. 18.00 do księgarni Matras w Warszawie, przy ul. Nowy Świat 41, na spotkanie z Olafem Lubaszenko, aktorem i reżyserem, którego  książka „Chłopaki niech płaczą”, stanowiąca zapis szczerych rozmów, jakie przeprowadził z nim Paweł Piotrowicz, ukazała się właśnie nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. 

 

 

O KSIĄŻCE “CHŁOPAKI NIECH PŁACZĄ”

 

Pierwsza tak szczera rozmowa z popularnym aktorem i reżyserem, naszpikowana słodko-gorzkimi refleksjami i błyskotliwymi puentami.   

Lubaszenko wraca nie tylko do swoich największych życiowych i zawodowych sukcesów, ale rozlicza się też z porażkami. Opowiada o trudnej walce Z depresją, otyłością i alkoholizmem, wspomina dawne miłości i nawiązuje do nie zawsze łatwych relacji z ojcem, aktorem Edwardem Lindem-Lubaszenką.

Panorama polskiego kina ostatnich lat, barwne towarzyskie anegdoty przeplatane wnikliwymi życiowymi i filmowymi obserwacjami, bohater tego wywiadu cierpi bowiem na potrzebę dygresji. Ale spokojnie, tym razem można się mazać. Chłopaki niech płaczą!

Przede wszystkim noszę w sercu kilka wyrzutów sumienia. Chciałbym więc parę osób przeprosić, rozliczyć się z przeszłością, przyznać do błędów. Chcę też opowiedzieć o swoim życiu i wyjaśnić sprawy, które w ostatnich latach budziły w mediach sporo niezbyt zdrowych emocji. […] Tak naprawdę zdecydowałem się na tak desperacki krok jak książka, dlatego że jest to dla mnie jedyna być może szansa porozmawiania z ludźmi. Szansa, której w życiu nie mam, bo nie spotykam już prawie nikogo w taki sposób, w jaki spotykałem kiedyś.
Olaf Lubaszenko

 

 

OLAF LUBASZENKO

 

(ur. 6 grudnia 1968 roku we Wrocławiu) to jeden z najbardziej lubianych i popularnych polskich aktorów i reżyserów, niezapomniany Kamil Kurant, Tomek z „Krótkiego filmu o miłości” Krzysztofa Kieślowskiego czy tytułowy Kroll z debiutu Władysława Pasikowskiego.
Jego reżyserki debiut „Sztos” był jednym z najpopularniejszych polskich filmów lat dziewięćdziesiątych. Jeszcze większy sukces odniósł komediami „Chłopaki nie płaczą” i „Poranek kojota”. Zapalony kibic piłki nożnej, były kapitan Reprezentacji Artystów Polskich, a w młodości – aspirujący do profesjonalnej gry zawodnik. Jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.
(źródło – strona wydawnictwa Prószyński i S-ka)

 

Książka dostępna w sieci Matras i na Matras.pl

Termin: 11 czerwca 2015 r., godz. 18.00
Lokalizacja: Warszawa, ul. Nowy Świat 41
Miejsce: Księgarnia Matras
Agenda: Spotkanie z Olafem Lubaszenko

 

matras_spotkanie_olaf lubaszenko_2015_WARS_plakat_A3_v1
Kategorie: Aktualności, Spotkania autorskieTagi: , , , Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>