Nowy tom serii dla dzieci Rafała Witka – “Bzik & Makówka przedstawiają”

Nowy tom serii dla dzieci Rafała Witka – “Bzik & Makówka przedstawiają”

 

 

O serii “Bzik & Makówka przedstawiają”

 

Tytułowa bohaterka, Gabrysia, uważa, że wszystkiemu jest winne jej nazwisko, które – niesprawiedliwie! – ściga na nią uwagę dorosłych, każąc ją sądzić według niego. “Gdybym nazywała się Gabrysia Grzeczniutka, to ludzie inaczej by mnie traktowali. Ale Gabrysi Bzik mogą się czepiać do woli.”

No i czepiają się tak często, że Gabrysia regularnie ląduje w gabinecie Pana Dyrektora za różne sprawki, które – według niej – innym uchodziłyby na sucho. To trudna do zniesienia świadomość, zwłaszcza dla rezolutnej dziesięciolatki.

Od jakiegoś czasu ma towarzysza, z którym się zakumplowała, gdy kiedyś trafili tam razem – Nilsona Makówkę. ”Łączą nas sprawy… jak by to powiedzieć… przygodowe.”

 

 

Autograf za milion

 

O książce “Bzik & Makówka przedstawiają. Autograf za milion dolarów”

 

 

Skutki uboczne brania udziału w konkursach radiowych bywają nieprzewidywalne! Człowiek wygrywa zwykłe bilety na wystawę, a ląduje w  stolicy świata, Paryżu — i to z misją do wykonania. A raczej… do wykopania.

 

W dodatku ta misja ma coś wspólnego z najbardziej zakręconym artystą, jakiego świat widział. I wszystko jasne, no nie?

 

 

 

 

 

Rafał Witek

 

Rafał Witek

 

pisze, wymyśla i rymuje. Swoim książkom nadaje takie tytuły jak “Julka Kulka, Fioletka i ja”, “Dzieciaki kontra FOBIA”, “Klub latających ciotek” czy “Zgniłobrody i Luneta Przeznaczenia”. Jego wiersze i opowiadania można także znaleźć w publikacjach do edukacji wczesnoszkolnej i w “Świerszczyku”.

W wolnych chwilach przesiaduje na próbach grochowskiego chóru dziecięcego MILLE VOCI, dla którego czasami pisze teksty piosenek. Raz na jakiś czas jego książkom udaje się zdobyć nagrodę, wyróżnienie lub nominację.

 

Magda Wosik

Magda Wosik

 

absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Jest współautorką (wraz z mężem Piotrem Rychlem) antykolorowanki “O, ja cię! Smok w krawacie!”, uznanej na Najlepszą Książkę dla Dzieci 2011 roku w konkursie “Przecinek i Kropka” a także kolejnej, powstałej w 2013 roku książki do bazgrolenia – “Agencja z o.o.”.

Zilustrowała “Czarownicę piętro niżej” Marcina Szczygielskiego, “Marysiu, jak myślisz?” Manueli Gretkowskiej, a także “Pana Tadeusza w obrazkach”, będącego próbą ujęcia epopei w komiksowej formie.

Kilka lat temu (z wielką przyjemnością!) zrobiła ilustracje do zabawnych wierszyków Rafała Witka o zwierzętach. “Zmyślone historie” oraz “Zgniłobrody i Luneta Przeznaczenia” to jej kolejne inspirujące spotkania z tym autorem. Ma nadzieję, że to wciąż dopiero początek wspólnej przygody.

 

Książki dostępne w sieci tras i na Matras.pl

 

Kategorie: Aktualności, Bez kategorii, Dzieci lubią czytać, Książki: nowości, zapowiedzi i recenzjeTagi: , , , Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>