03 Weekend literacki i Imieniny Jana Kochanowskiego – zapraszamy!

03 Weekend literacki i Imieniny Jana Kochanowskiego – zapraszamy!

 

 

03 Weekend Literacki

 

Tym razem Gdynię odwiedzą m.in. Jaume Cabré, Szczepan Twardoch, Ryszard Krynicki, Magdalena Grzebałkowska, Jerzy Illg, Tadeusz Dąbrowski, Ewa Winnicka. Odbędą się warsztaty dla dzieci i bardziej zaawansowanych miłośników słowa + literatury.

 

Miasto Słowa to wielowątkowy festiwal pasjonatów literatury w każdym wieku, pozwalający odkrywać nowe zjawiska, uchwycić to, co w literaturze ważne, aktualne, gorące. To tutaj, w Gdyni – Mieście Nagrody Literackiej Gdynia – wszyscy zapraszani są do świata kreacji, w którym czytelnik staje się także współtwórcą wydarzeń i dzieł. Organizatorzy zachęcają do odkrywania w sobie twórczego potencjału we współpracy z zaproszonymi artystami i myślicielami. Hasło „Czytelnik-Kreator“ podkreśla aktywizującą funkcję literatury, która skłania do nieustannego rozwijania wyobraźni i budowania poprzez słowa nowych światów.

Bohaterem Festiwalu jest także samo miasto – Gdynia – jako przestrzeń rzeczywistego i wirtualnego spotkania ze słowem, celebrowania literatury w każdej postaci. Festiwal powiązany jest z Nagrodą Literacką Gdynia, która w tym roku obchodzi swoje 10-lecie, oraz z sierpniowym Nadmorskim Plenerem Czytelniczym.

 

Milena Buszkiewicz, xsiegarnia.pl

 

3-weekend-miasto-slowa-plakat

Imieniny Jana Kochanowskiego 2015

 

Kiedy awangarda jest awangardowa? Czy pisarze lubią krew? Komu potrzebne są nagrody literackie? – w tym roku nie obędzie się bez eksperymentów, pytań i poszukiwań odpowiedzi. Pisarze, poeci, literaturoznawcy, aktorzy i muzycy spotkają się po raz czwarty na Imieninach Jana Kochanowskiego.

20 czerwca Ogród Krasińskich stanie się literackim sercem Warszawy.

 

 

Imieniny Jana Kochanowskiego_plakat

Kategorie: Aktualności, Partnerzy i wydarzeniaTagi: , Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>