Konkurs z Asteriksem i Obeliksem – wygraj wakacje marzeń!

 

Konkurs z Asteriksem i Obeliksem – wygraj wakacje marzeń!

 

Wszystko zaczęło się wiele lat temu, gdy Rene Goscinny i Albert Uderzo wymyślili dwóch charyzmatycznych, zwariowanych bohaterów, Asteriksa i Obeliksa, którzy wspólnie z mieszkańcami małej, galijskiej wiosce skutecznie stawiają opór rzymskiej nawale, skutecznie broniąc swojej ziemi przed legionami Juliusza Cezara. Dlatego – według twórców – nieprawdą jest jakoby Rzymianie podbili całą Galię :)

 

 

konkursowy_baner-www

 

 

Opublikowany w 1959 roku komiks z miejsca podbił serca małych czytelników, którym przez ramię zaczęli zaglądać dorośli, odnajdując w kolejnych tomach również smaczki dla siebie, by z czasem osiągnąć imponująca liczbę 35 tytułów, tłumaczonych na 110 języków i sprzedanych w oszałamiających nakładach 350 mln egzemplarzy.
Jeśli do tego dodamy jeszcze12 długometrażowych filmów, w tym 8 animowanych i 4 fabularne, oglądane przez ponad 100 milionów widzów na całym świecie, skala fenomenalnej popularności dwójki głównych bohaterów będzie absolutnie zrozumiała.

 

 

Asteriks_ksiazeczka_3D_OK

ASTERIKS I OBELIKS: OSIEDLE BOGÓW

 

Najnowszym wcieleniem kultowego komiksu jest zrealizowany w technologii 3D „Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów”.

 

Za jego realizację odpowiadała jedna z najważniejszych postaci słynnego studia Pixar, Louis Clichy, któremu kinematografia dziecięca zawdzięcza takie filmowe hity, jak „Odlot” czy „Wall-E”.
Historia, jaką opowiada ten film, rozgrywa się w roku 50 p.n.e., gdy Juliusz Cezar poirytowany nieskutecznymi próbami zbrojnego zajęcia wioski Galów, postanawia wziąć ją posługując się innymi metodami – przy pomocy zdobyczy rzymskiej cywilizacji. A konkretnie – umieścić w jej pobliżu piękne, wygodne i cudownie zagospodarowane osiedle, gdzie dobrze sytuowani mieszkańcy Rzymu mogą zażyć komfortu na oczach swoich galijskich sąsiadów. Ci ostatni starając się dostosować do okoliczności, są coraz bardziej skłonni do porzucania swoich tradycji, by móc również dla siebie mieć „Odrobinę luksusu”. Bardzo niepokoi to Asteriksa i Obeliksa, któryz – słusznie! – wietrzą w tym kolejny podstęp Cezara.

 

Film, od końca czerwca dostępny na DVD, zachwyca nie tylko znakomitą animacją, świetnym scenariuszem i błyskotliwymi dialogami, ale zapewnia też gwiazdorską obsadę polskiej ścieżki dialogowej z Wojciechem Mecwaldowskim i Arkadiuszem Jakubikiem w tytułowych rolach, oraz m.in. Czesławem Mozilem, Anna Muchą czy Wojciechem Fronczewskim w pozostałych.

 

 

 

Film dostępny w sieci Matras i na Matras.pl

 

 

KONKURS

 

W konkursie trwającym do 30 lipca, trzeba na kuponie dołączonym do DVD (koniecznie oryginalnym!) zaproponować własną recepturę magicznego napoju, który pozwala Galom zyskać nadludzką siłę.
Jak piszą organizatorzy w regulaminie: „Kryterium wyboru zwycięskich prac to: oryginalność pomysłu, kreatywność i wątek humorystyczny.”

Są trzy główne nagrody za zwycięskie prace – voucher na wycieczkę z biura podróży ITAKA, o wartości 4 tys. złotych. Jednym słowem – wakacje marzeń na wyciągnięcie ręki!

 

 

Więcej szczegółów na stronie organizatora:
http://www.asteriksiobeliks.pl/

 

 

Kategorie: Aktualności, Bez kategorii, Konkursy, Muzyka i filmyTagi: , , , , Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>