Mini słowniki dla najmłodszych – nowość wydawnictwa Tashka

Mini słowniki dla najmłodszych – nowość wydawnictwa Tashka

 

Prawdą jest, że uczymy się przez całe życie, ale chyba nigdy tak intensywnie i z taką przyjemnością jak dzieciństwie, kiedy najprostsze rzeczy sprawiają radość nieporównywalną z niczym.
Mózg dziecka jest wtedy niesamowicie plastyczny i każda nowa umiejętność, każda porcja informacji o świecie ma szansę wytyczyć w nim nowe, interesujące ścieżki.
Język obcy dla kilkumiesięcznego brzdąca? Czemu nie!

 

1240x485FW slowniki male

 

Nie wszyscy wydają się być przekonani o sensie uczenia maluchów języków, ale nawet zwykłe, proste oswojenie z obcą mową i wymową, może się okazać pomocne w przyszłości, gdy przyjdzie już pora na poważne zajęcie się nauką.
Języki to w dzisiejszych czasach klucz do dobrych relacji ze światem, który na wyciągnięcie ręki i ludźmi innych nacji, a także przepustką do fajnej, ciekawej pracy, czasem w międzynarodowym środowisku.

 

Wiedzą to rodzice, wiedzą też wydawcy literatury, starając się przygotować ofertę książek, opierających się na starożytnej zasadzie „uczyć bawiąc”, wspomagają maluchy w ich poznawczych aktywnościach. Oczywiście przy znaczącym wkładzie rodziców ;)

 

Wydawnictwo Tashka specjalizujące się w niebanalnej pod każdym względem ofercie starannie wydanych tytułów dla najmłodszych dzieci, zainaugurowało ostatnio bardzo ciekawą serię mini słowników dla dzieci 2+, gdzie obok wysmakowanych plastycznie ilustracji pojawiają się nazwy pokazanych na rysunkach elementów aż w 4 językach: polskim, angielskim, hiszpańskim i francuskim.
W ten sposób dziecko za jednym zamachem styka się aż z trzeba językami obcymi. Korzyści – nie do przecenienia ;)

 

Warto też podkreślić estetyczny aspekt tej serii, która na razie opowiada o pojazdach, zwierzętach, różnych przedmiotach i jedzeniu. Autorem znakomitych, pełnych ciepła i humoru ilustracji jest Robert Romanowicz.

 

 

 

 

Książeczki dostępna w sieci Matras i na Matras.pl

 

Kategorie: Aktualności, Bez kategorii, Dzieci lubią czytać, Książki: nowości, zapowiedzi i recenzjeTagi: , , Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>