W księgarniach Matras debiutanci mają głos!

matras_spotkanie_zbyszek chrzaszcz_2015_WARS_plakat_A3_v1Matras Księgarnie wspierają debiuty polskich autorów, między innymi poprzez organizację spotkań autorskich.  

Już 10 września w księgarni Matras w Warszawie (Nowy Świat 41), a następnie 23 września w księgarni Matras w Galerii Jurajska w Częstochowie  i 24 września w księgarni Matras na placu Kościuszki 1 w Bytomiu - zawsze o godzinie 18.00,  Zbigniew Chrząszcz będzie popisywał swoją debiutancką książkę „Tworzywo”.

 

Ludzie marzą o różnych rzeczach: wakacjach na końcu świata, zdobyciu Mount Everestu, spłodzeniu syna sportowca:) lub… napisaniu książki. Gość najbliższego spotkania w księgarni Matras, jak już zapewne się Państwo domyślają, marzył o tym ostatnim. I je spełnił – książkę napisał i wydał, a 24 września spotka się z czytelnikami. Jego debiutancka powieść „Tworzywo” zdobywa coraz więcej pochlebnych recenzji. Do pisania zainspirowały go pasja i miłość do literatury. Zbigniew Chrząszcz przed pisarskim debiutem nigdy w swoim zawodowym życiu nie zajmował się „słowem”. „Pracowałem jako operator urządzeń dźwigowych! Świat chyba nie spodziewał się po mnie zbyt wiele…” – mówi o literackich początkach. Życie rzucało go od pracy w roli zwykłego robotnika do posady prezesa małej firmy handlowej. Dzisiaj działa w branży Public Relations. Kocha podróże i fotografię, jednak jego prawdziwą miłością jest fizyka kwantowa i astrofizyka. To im zawdzięczamy kompletną kosmologię zawartą w „Tworzywie”.

„Tworzywo” zabiera nas w szaloną podróż przez Polskę, Hiszpanię i Karaiby w poszukiwaniu wyjątkowo inteligentnego i niebezpiecznego porywacza. Od dwóch lat w Polsce bez śladu znikają kobiety. Przestępca nie pozostawia po sobie żadnych śladów. Nie atakuje przypadkowych osób. W niewyjaśnionych okolicznościach znikają młode, piękne kobiety, często znane modelki czy gwiazdy telewizji. Mimo intensywnego śledztwa policja nie posiada żadnego tropu. Niespodziewanie, na ślad trafia komisarz Marek Bielski z małego miasta – Nowego Romanowa. Jenak nie tylko on jest na tropie psychopaty. Do gry włącza się też ekscentryczny Profesor Koch dowodzący prywatnym zespołem śledczym. Matras Księgarnie zapraszają  na spotkania w księgarni Matras  ze Zbigniewem Chrząszczem, który będzie podpisywał swoją debiutancką powieść „Tworzywo”. Warto zarezerwować chwilę, by zobaczyć człowieka, który miał odwagę spełnić swoje marzenie, przy okazji wspierając ideę promocji debiutów literackich polskich autorów. Debiutanci zasługują przecież na wsparcie, na szansę, na przedstawienie ich propozycji szerszej publiczności.

Kategorie: Aktualności, Spotkania autorskieDodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>