Inkwizytor Mordimer Madderin! Jacek Piekara w księgarni Matras

matras_spotkanie_jacek piekara_201526 listopada, w czwartek, o godzinie 18.00 w księgarni Matras w al. Solidarności 113 w Warszawie odbędzie się spotkanie z Jackiem Piekarą dotyczące cyklu jego książek o inkwizytorze Mordimerze Madderinie.

Spotkanie to zainteresuje nie tylko wielbicieli fantastyki, ale również każdego miłośnika dobrej literatury. Wielu zalicza Jacka Piekarę do najlepszych obecnie piszących polskich „fantastów”. Wyniki sprzedaży na pewno zaliczają Go do najpoczytniejszych. Cykl powieści o inkwizytorze Mordimerze Madderinie, w ramach którego ukazała się w listopadzie – jako dziewiąta z kolei - książka „Ja, inkwizytor. Kościany galeon” ma wiernych fanów i stanowi jedną z najpopularniejszych serii w polskiej literaturze.

Wraz z książkami o inkwizytorze Mordimerze Madderinie przenosimy się do alternatywnej wersji historii, w której Chrystus zamiast grzecznie skonać na krzyżu, schodzi z niego i wymierza mieczem sprawiedliwość swoim oprawcom. Mordimer Madderin kilkanaście wieków później służy Bogu jako inkwizytor w świecie pełnym zbrodni, czarów i płonących stosów. Czy aby przetrwać w tych okrutnych czasach wystarczy żarliwa wiara, miecz i ostry niczym brzytwa umysł? W świecie nawiedzanym przez wiedzmy, demony i zwykłe ludzkie zło Mordimer musi być sługą bożym, mieczem aniołów, młotem na czarownice. Musi być inkwizytorem.

Jacek Piekara od dawna obraca się w kręgu fantastyki. Był zastępcą redaktora naczelnego magazynu „Click!” i „GamerRanking”, a także naczelnym magazynu „Fantasy”. Prowadził autorskie audycje w radiu Wawa, reżyserował dubbing, tworzył i tłumaczył gry komputerowe. Swoją karierę pisarską rozpoczął w 1983 r. opowiadaniem „Wszystkie twarze szatana”, opublikowany w „Fantastyce”. Od tego czasu napisał i wydał kilkanaście książek, w tym „Sługę bożego”, „Młot na czarownice”, „Miecz aniołów”, „Łowcy Dusz”.

Matras Księgarnie zapraszają serdecznie nie tylko wielbicieli fantastyki na spotkanie z Jackiem Piekarą w czwartkowy wieczór, 26 listopada o godz. 18.00, do księgarni Matras w al. Solidarności 113 w Warszawie.

Kategorie: Bez kategoriiDodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>